Sağlığa 30 Bin Personel Alınmasına İmkan Var mı?

Son günlerde bazı basın organlarında ve sosyal medyada 30 bin sağlık personeli alınacağı yönünde haberler çıkmaktadır. Yüzbinlerce atama bekleyen sağlık mezunu bu haberle heyacanlanmıştır. Ancak yapılanlar umut tacirliğinden başka birşey değildir.

Zira, Hazine ve Maliye Bakanı imzasıyla Cumhurbaşkanlığı İdari İşleri Başkanlığına yazdığı 22 Ocak 2019 tarihli resmi yazıya göre, 2019 yılında, memur, sözleşmeli personel ve işçi toplamda en fazla 60 bin kişi alınacaktır. Tüm kurumlara toplam 60 bin kişilik alım için kontenjan verilirken bunun yarısının sağlığa verilmesi imkansızdır. Öğretmen atamaları zaten bunun yarısını oluşturacaktır. Dolayısıyla insanların umutları ile oynamanın bir anlamı yoktur. Ülkenin şartları, geçmiş alımlar, mecburi hizmet ile doktor alımı vb tüm etkenler sonucunda sağlığa bu durumda 2019 yılı içinde hekim dışı ( ebe,hemşire,vb) 15-17 bin arasında alım yapılacağını düşünüyoruz. Ayrıca atama bekleyen 600 bin sağlık mezununun biran önce bilgilendirilmesi ve alım takvimin açıklanması şarttır.

KAYNAK:PERSONELSAĞLIKSağlık Personelinin Youtube Kanalı İlgi Çekiyor !

Gündemde Youtube çok fazla kişi tarafından rağbet görürken sağlık personeli için açılan youtube kanalı çok fazla rağbet görmekte işte detaylar..

Sağlık Personeli İçin AÇILAN Youtube Kanalına ulaşmak için Tıkla

Sağlık personeline ait tüm video içerik ve haberleri paylaşan bu kanal bu günlerde 112acil ambulans vakaları oynatma listesi yaptı ve vol serisi olarak dizi tarzında bir video içeriği sunmakta..

İLK FRAGMAN İLGİ GÖRMEKTE..

Fragmanın devamı olarak AMBULANS VAKALARI VOL1 bugün 112AcilFm Youtube oynatma listelerinde yer alacağı bilgisi alındı..

Sizlerde Abone olarak ve paylaşarak Destek Olabilirsiniz..

Medyada bizi Destekler misiniz?

Sayfalarımızı Beğenmek ve Takip Etmek İçin Bağlantılara Tıklayınız..

112AcilFM Facebook Sayfası

Sondakika112 Facebook Sayfası

İnstagramda Bizi Destekler misiniz ?

112AcilFm İnstagram Sayfası

Twetter de Bizi Destekler misiniz ?

112AcilFm Twetter Sayfası

Youtube de Kanalımıza Abone Olur musunuz?

112AcilFm Youtube KanalıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir